96371253691684banerdd.jpg

Международен конкурс за детски рисунки на тема
"Дунавските реки – жизнено пространство"
под егидата на Международната комисия за опазване на река Дунав

Резултати от конкурса за детски рисунки на тема
"ДУНАВСКИТЕ РЕКИ – ЖИЗНЕНО ПРОСТРАНСТВО", 2006

На 13.09.2006 г. бяха журирани творбите от конкурса "Дунавските реки – жизнено пространство". Журито беше в състав:

  • Лилия Попова – ИУЦЕ
  • Гроздана Янчева – ЕкоБулПак
  • Иван Кутузов – професионален художник
  • Иван Христов – WWF
  • Даниел Попов – ИУЦЕ.

От получените над 207 творби журито награди описаните по-долу участници в четири категории. Националният победител ще участва в международното журиране на 11.12.2006 във Виена.

         


Наградени участници в конкурса за детски рисунки на тема
“Дунавските реки – жизнено пространство”, 2006

Наградените са в четири групи – една за приложните творби и три за рисунки по възраст.

НАЦИОНАЛЕН ПОБЕДИТЕЛ

Даниела Венчева Георгиева – 13 г.
Гр. Силистра; ОУ “Иван Вазов”

ПРИЛОЖНИ ТВОРБИ

1. Полина Георгиева Людмилова – 16 г.
гр. Никопол; СОУ “Христо Ботев”

2. Христо Ангелов Йорданов – 9 г.
Гр. Русе

3. Силвия Димитрова Великова
Габриела Владимирова Узунова
Гр. Силистра; ПМГ “Св. Климент Охридски”

Специална награда
Кръжец “Традиционно изкуство”; гр. Силистра

Награда на ЕкоБулПак
Петър Тодоров Радулов – 15 г.
Гр. Русе; ПГЕЕ “Апостол Арнаудов”

КАТЕГОРИЯ РИСУНКИ – 5-9 години

1. Елена Калоянова – 6 г.
С. Ореш; Детска школа “Палитра”

2. Грета Георгиева Няголова - 6 г.
Гр. Силистра; ЦРД Клуб “Изобразително и приложно изкуство”

3. Вирджиния Ганева – 8 г.
С. Ореш; Детска школа “Палитра”

Награда на ЕкоБулПак
Мирела Красимирова – 9 г.
С. Ореш; Детска школа “Палитра”

КАТЕГОРИЯ РИСУНКИ – 10-14 години

1.Петя Русенова Найденова – 12 г.
Гр. Казанлък; Школа по изобразително изкуство “Живопис”

2.Даниела Тодорова Стефанова – 12 г.
Гр. Попово; Школа по изобразително изкуство

3.Дочо Красимиров Георгиев – 13 г.
Гр. Казанлък; Школа по изобразително изкуство “Живопис”

Специална награда
Калина Юриева Георгиева – 14 г.
Гр. Монтана; ПМГ “Климент Охридски”

Награда на ЕкоБулПак
Ралица Тенева Кацарова – 11 г.
Гр. Казанлък; Школа по изобразително изкуство “Живопис”

КАТЕГОРИЯ РИСУНКИ – 15-19 години

1.Гергана Сашова Симова – 17 г.
Гр. Попово; Школа по изобразително изкуство

2.Наташа Миткова Ноева – 17 г.
Гр. Тутракан; СОУ “Йордан Йовков”

3.Йоанна Милчева Пенева – 16 г.
Гр. Свищов

Специална награда
Румяна Василева Калудева – 17 г.
Гр. Силистра; Център за работа с деца

 


Запознайте се с възможностите
за публично участие в процеса
на управление на водите!
подробна информация »

Българските рисунки от „Дунав-арт” ще обиколят Япония в пътуваща изложба от юни до ноември 2009 г.
подробна информация »